Dodatkowy urlop dla osoby niepełnosprawnej.zakręciłam się w tym wszystkim..

Pracownik w dniu 06.11.2013 uzyskała umiarkowany stopień niepełnosprawności. Po przepraowaniu roku od uzyskania tego stopnia należał się jej dodatkowy urlop - 10 dni. Czyli z dniem 05.11.2014 ma już 10 dni tego urlopu do wykorzystania do listopada 2015 roku czy za 2014 liczę go proporcjonalnie i dopiero od 2015 pełne 10 dni powinno się naliczać?
Z dniem 06.11.2014 pracownik nabył prawo do 10 dni. Z dniem 01.01.2015 urlop dodatkowy z góry
Po roku pracy całe pełne 10 dni, to urlop z dołu. I potem każdy kolejny rok plus 10 dni, chyba, że zwolnienie z pracy wtedy proporcjonalnie
Czyli to jest podobnie jak z uzyskaniem wyższego wymiaru urlopu ( z 20 na 26) . Nawet jak prawo do wyższego urlopu nabędzie w grudniu to i tak doliczam mu 6 dni i do tego od 01.01 następnego roku 26 dni urlopu.
Tak, podobnie
A co jeśli pracownica uzyskała umiarkowany stopień niepełnosprawności w lipcu ubiegłego roku. Miała umowę do końca roku. Od stycznia chciała poszukać innej pracy i nie chciała przedłużać umowy, ale ma zamiar do nas wrócić od lutego. Czy w takim wypadku liczymy od nowa rok po którym nabywa prawo do dodatkowego urlopu. Orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ma do końca lipca br.
Liczysz rok pracy od uzyskania orzeczenia, zliczasz wtedy pracę do grudnia, i potem ciąg dalszy np od lutego....aż minie rok wtedy plus 10dni
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).