ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zeznanie roczne PIT-36 za 2017 rok

Wysłane zeznanie roczne PIT-36 za 2017 rok do Urzędu (ze strony: pit.dobry.pl), i tak dane: Przychód 2017 = 651.576,86 Składki społeczne: 9.711,67 Koszty 2017 = 428.615,00 Należne zaliczki: 53.201 Dochód 2017= 222.961,8 Dochód po odliczeniu składek społecznych = 213.250,19 - i tym samym dochód do opodatkowania Podstawa opodatkowania = 106.625 (połowa, gdyż rozliczenie z małżonką, która nie ma dochodów) Należny podatek 43.745,82 (wyliczenie z programu). Teraz pytanie: co źle policzyłam, głównie chodzi o ten podatek:( W ciągu roku firma weszła w ten próg 32%, w programie nic nie było zaznaczone aby nie liczyć kwoty wolnej od podatku, gdyż te większe dochody wyszły w połowie roku. Czy ten program źle liczy, czy to trzeba ręcznie ten podatek wyliczyć i wpisać w zeznaniu:(??
Program dobrze wyliczył - wasz wspólny podatek wychodzi 43.745,82 zł

tu masz przyklad jak policzyc / podstaw swoje liczby

Przykład 2: Zarobki między 85.528 zł a 127.000

Podatnik zarobił w 2017 r. na podstawie umowy o pracę 90.500 zł netto. Jest to jedyny dochód podatnika. Podatek wyniesie 15 395 zł 04 gr + 32% nadwyżki ponad 85 528 zł - kwota zmniejszenia.
Kwotę zmniejszenia oblicza się według wzoru:
556,02 – 556,02x(90.500 – 85.528)/41472 zł = 556,02 – 66,66 = 489,36 zł.
Podatek wyniesie:
15395,04 +32%x4972 – 489,36 = 16496,72 w zaokrągleniu do pełnych złotych 16497 zł.
Dobrze policzone

jeszcze do odliczenia składki zdrowotne i będzie 12520 zł podatku DO ZWROTU :)


duży zwrot, bo przecież w związku ze wspólnym rozliczeniem mniejsza kwota podlega pod 32%
pnadto w zeznaniu rocznym zostaje uwzględnione trochę ulgi, bo podstwa obliczenia podatku nie przekracza 127 tys.
I jego trzeba ręcznie wpisać w zeznaniu PIT-36 w poz. 191, czyli kwotę 32.994 zł??
Jakie 32.994????

i nic do 191 sama nie wpiszesz zapewne, bo tę pozycję programy liczą same
A mi program wyliczył do zwrotu 15.419 i jeszcze nie dopisałam, że tu jest odliczenie dzieci PIT-o na kwotę 6.924,12
Aaa Ty pomnożyłaś ten podatek z przykładu Repetki przez 2...

przecież to PRZYKŁAD, dane nie związane z Twoimi danymi....

w Twoim PIT jest dobrze


wpisz jeszcze zdrowtne w poz. 196

i jeśli masz zdrowtne w kwocie 3064,71 to w poz. 209 powinno być 12520 zł
Mam pytanie: czy mogłabym przesłać ten PIT-36 na priv i poprosić o sprawdzenie, gdyż Urząd Skarbowy zakwestionował je, może jak prześlę zeznanie to będzie widać.Mogę prosić o jakieś namiary do Was na priv:)
Podaj swój email
Monikagolawska@gmail.com
Tylko imię z małej: monikagolawska@gmail.com
Wysłałam Ci pusty mail
wyślij do mnie to zeznanie tylko proszę wykasuj dane osobowe, w szczególności PESELe
zostaw tylko kwoty
Do kom.10

to nie ma znaczenia, w adresach mailowych nie rozróżnia się małych i wielkich liter
Wysłane
Odebrałam przed chwilką
zaraz oglądam :)
Dziękuję:)))
Według mnie dobrze, wypełniłabym tak samo...

jedyne co mi przychodzi do głowy to to, o czym przeczytałam w innym poście...

że na KIPie powiedziano komuś, że jak PIT składany do 20.01 i niepłacona w związku z tym zaliczka za grudzień, to... jej się w PIT nie wykazuje
może to o to chodzi, ale jakieś to dziwne dla mnie...

Pewnie nie pytałaś o co chodzi z tym "starym systemem"?
Chyba zadzwonię do Urzędu i zapytam.Dziękuję bardzo za pomoc:))))))
Daj znać co usłyszałaś :)
Oki, jutro się odezwę:)) Pozdrawiam:)
Byłam dzisiaj w tym Urzędzie Skarbowym i Pani powiedziała, że jej ten należny podatek wychodzi 44.018,99.
Czyli nie o zaliczki chodzi....

ja wprowadziłam dane do formularza edeklaracji i wyszło tak jak u Ciebie

aż się pokuszę i spróbuję ręcznie obliczyć choć nie będzie to łatwe :))))


swoją drogą, żeby się nie okazało, że w US ma jakiś wadliwy "kalkulator"....
Wyślę na e-maila taki kalkulator co dziewczyna mi podrzuciła:)
Już wiem!

USmenka źle liczy :((((

podstawa opodatkowania to 106625
od takiej podstawy podatek liczony według ustawy wynosi
22146,08 minus kwota zmniejszająca podatek, która w tym przypadku to
556,02 - [556,02×(106625-885528)/41472] = 273,17
czyli podatek wynosi 22146,08-273,17=21872,91
w związku z tym, że to podatek małżonków to mnożymy przez 2 czyli wychodzi 43745,82


Pani z US najwyraźniej policzyła jednak podatek bez ulgi pomnozyła przez dwa i odjęła TYLKO JEDNĄ KWOTĘ zmniejszającą bo
22146,08*2 - 273,17 = własnie 44018,99

ŹLE policzyła
sposób liczenia podatku we wspólnym rozliczeniu się nie zmienił przecież
nadal liczy się podatek od połowy podstawy czyli podatek minus ewentualna kwota zmniejszająca nalezna dla danej podstawy opodatkowania) i potem mnoży przez dwa co de facto oznacza, że w ostatecznym podatku zostają odliczone DWIE kwoty zmniejszające

trafiłaś na jakąś ignorantkę :(
Do kom.22
dopiero teraz zauważyłam Twój post

już obliczyłam sama w excelu
A więc jutro znowu Panią odwiedzę:)
Walcz :)))
Racja jest po Twojej stronie :)

Nie wiem jak mogła dostać taki błędny wynik... z jakich narzędzi korzystała,
druki ministerialne liczą przecież prawidłowo to i chyba aplikacje, z których korzystają urzędnicy powinny być jakieś wiarygodne :(
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.