Zmiana pełnomocnictwa

Mam takie pytanie, jaki druk należy złożyć w US UPL 1 czy OPL 1 w przypadku gdy zmieniam biuro ponieważ poprzedni wlaściciel biura zmarł.
Wygląda na to, że składasz OPL-1 - Zawiadomienie o zmianie lub odwołaniu pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej
OPL-1 - odwołanie pełnomocnictwa + UPL-1 - nowe pełnomocnictwo.
No, ale to wszystko powinni Ci powiedzieć i wypełnić w nowym biurze.
Do kom. 2
A sam OPL nie wystarczy? Skoro piszą, że ten druk to odwołanie bądź zmiana? O jaką zmianę w takim razie chodzi?
Spójrz na druk. Jednocześnie nie jesteś wstanie nim odwołać i ustanowić nowe pełnomocnictwo.
W końcu odwołujesz pełnomocnictwo dla Pana X , czyli np. 30.11 i ustanawiasz nowe na Pana Y np. z datą 1.01.2018. Jak wypiszesz ten druk, aby to zrobić?
No właśnie w części C wpisałbym nowego pełnomocnika i w części D "Oświadczam, że z dniem .... zmieniam pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji w zakresie pozycji wymienionych w części C.

:(
Zakładasz, że daty odwołania poprzedniego i nowego pełnomocnictwa będą te same?
Tak, przy takim założeniu.

Jeżeli daty byłyby inne wtedy całkowicie rozumiem sens składania OPL i nowego UPL bo są inne daty. Muszę odwołać jednego pełnomocnika np. z dn. 25.12 po wysłaniu przez niego deklaracji, a nowemu udzielam np. w połowie stycznia. Jednak w innym wypadku, wydaje mi się to nielogiczne i niepotrzebna byłaby dla mnie część D tego wniosku. Ale to, że druczki urzędowe nie dla kazdego sa jasne to juź nir raz kazdy z nas sie przekonał.
Ja bym w tej sytuacji złożył dwa druki. No, ale niech nowe biuro rachunkowe zdecyduje jaką opcję wybierze.
Zwróć uwagę, że drukiem OPL-1 nie można zmienić samej osoby pełnomocnika bo druk nie przewiduje możliwości zmiany poz. 21 (NIP pełnomocnika).
Reasumując nie ma co próbować sobie za bardzo upraszczać życia i jednak właściwe będą dwa druki.
Reasumując nie ma co próbować sobie za bardzo upraszczać życia i jednak właściwe będą dwa druki.
Masz rację, widziałem to. Wygląda to trochę jak zmiana danych, ale z drugiej strony w takim razie dziwny jest cały opis druku. Bezpieczniej i tak samo poprawnie faktycznie będzie odwołać pełnomocnictwo i wystawić nowe.
Opis druku jest jak najbardziej ok. W końcu mogą się zmienić dane pełnomocnika bez zmiany samego pełnomocnika (np. zmiana nazwiska).
Zmiana pełnomocnictwa - tak jest w opisie druczku. Dla mnie to nie to samo co zmiana danych pełnomocnika. Nie mnie to oceniać zresztą.
W każdym razie do udzielenia nowego pełnomocnictwa służy druk UPL-1.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).