Darowizna Dom Dziecka

Szef (osoba fizyczna prowadząca działalność ) na fakturę chce zakupić dla Domu Dziecka ubrania, rozumiem, że faktura nie jest kosztem vat też nie odliczymy,
Podatek liniowy to już żadna darowizna nie wchodzi w rachubę ?
Nie chcę tu nikogo urazić, ale zawsze zastanawiają mnie tego typu akcje. Taka świetna rzecz jak pomoc, zwłaszcza dzieciom , ale czemu by podatku nie obniżyć. Jak sama nazwa wskazuje - darowizna - darować, nie oczekiwać niczego w zamian, również ze strony Państwa (czytaj obniżenia podatków). Jakoś dziwnie.....
Ale wypowiedz bardzo nie profesjonalna, więc wybacz.
Nie uraziłaś mnie , sama jestem wolontariuszem, pytam się bo nie wiem, a szef chce coś ofiarować i już jestem szczęśliwa, że chce, no i jego pytanie, czy to gdzieś odliczy, nic nie zrobię ,niestety :(
A czym zajmuje się firma? Te ubrania maja związek z tym co firma robi czy w ogóle nie?
Nie, profil firmy zupełnie inny i jest na podatku liniowym
Przedsiębiorca nie odliczy

Przedsiębiorca rozliczający się na zasadach podatku liniowego (PIT-36L) oraz karty podatkowej (PIT-16A) nie ma możliwości odliczyć darowizny.

http://www.pit.pl/darowizny/

vat nie odliczasz
Dziękuję Ell za wyjaśnienia, pozdrawiam.
Proszę
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.